Разместить рекламу  

Гаряча лінія у ДПІ у Ленінському районі

Гаряча лінія у ДПІ у Ленінському районі

Начальник управління оподаткування фізичних осіб ДПІ у Ленінському районі м. Харкова Зелле Лариса Володимирівна провела черговий сеанс телефонного зв”язку „гаряча лінія” з платниками податків району на тему: „Дотримання вимог законодавства про працю”.

На всі питання що надійшли, були наданні вичерпні відповіді. Приводимо найбільш цікаві запитання і відповіді.

Які негативні наслідки має виплата заробітної плати у „конвертах”?

- У край негативним явищем нашої дійсності залишається виплата заробітної плати менш законодавчого визначенного рівня та виплата заробітної плати у „конвертах”.

Ст..43 Конституції України наголошує,що кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працєю, яку він вільно обирає, або на яку він вільно погоджується. Кожен має право на належні безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

Згідно прийнятому ЗУ „Про загальнодержавне пенсійне страхування”, нарахування та виплата пенсії здійснюється від легальної нарахованої та легальної виплаченої заробітної плати. Зверніть увагу, що приховування реальної зарплати абож виплати її у так званих конвертах безпосередньо відобразиться на майбутніх пенсіях.

Які заходи проводяться органами ДПС щодо погашення заборгованості підприємств по заробітній платі?

- На сьогодні особлива увага приділяється проведенню індивідуальної роз”ясню вальної роботи з керівниками підприємств і громадянами – суб”єктами господарювання щодо погашення ними заборгованості по заробітні платі, недопущення її виплати без сплати податку з доходів фізичних осіб і відрахувань у Пенсійний фонд України.

Так, в інспекції організовано систематичне здійснення підрозділами оподаткування доходів фізичних осіб моніторингу фінансових результатів діяльності юридичних осіб, що зменшили перерахування податку з доходів фізичних осіб , однак які отримують прибуток згідно із даними фінансової звітності та збільшують обсяги виробництва або обсяги капітальних інвестицій.

Як впливає виплата заробітної плати „у конвертах” щодо нарахування пенсії ?

-Явище виплати заробітної плати „у конвертах” набуло масового характеру.

Таку заробітну плату отримує значна кількість працівників комерційних структур. Наслідки цього стану негативні як для держави, так і для працівників: держава недотримує кошти у вигляді несплачених податків та відрахувань до цільових фондів, а працівники відчують наслідки цих діянь значно пізніше. Працівники, які погоджуються на такі умови оплати праці, частіше за все не замислюються над тим, якою буде їхня пенсія з урахуванням офіційної заробітної плати, та якою буде пенсія теперішніх пенсіонерів, оскільки Пенсійний фонд для них формується за рахунок перерахувань із заробітної плати працюючих сьогодні. Навіть якщо й замислюються, зважаючи на залежне становище працівників, отримувати заробітну плату „у конвертах” їх змушує роботодавець, і саме він найбільше винний у ситуації, що склалася. Збоку роботодавця така поведінка є грубим правопорушенням.

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯЗІ ЗМІ

  • Одним з приоритетних напрямків діяльності органів ДПС України є забезпечення своєчасного та об’єктивного інформування громадськості про найважливіші питання їх діяльності, вивчення громадської думки та вжиття заходів, спрямованих на підвищення позитивного іміджу ДПС України. Особлива увага у забезпеченні цієї роботи приділяється взаємодії із засобами масової інформації, які формують громадську думку й лінію поведінки окремих груп населення, відстоюють соціальні інтереси.
  • Заступником начальника ДПІ у Ленінському районі м. Харкова Єгоровим О.В. було проведено прес-конференцію з представниками ЗМІ району: директор Студії Соціальних програм “Інва прес” Прохоров О.В., заступник головного редактора газети “Пожарный весник” Костянська О.І., представником газети “Город – інформ” Коваль О.В, регіональний представник газети “Все про бухгалтерський облік” Куделя Т.В., директор ДП “ІДЦ ДПА України у Харківській області “ Ланова Н.В. Темою прес-конференції стало питання “Результати роботи ДПІ у Ленінському районі м. Харкова за січень - березень 2008року”.
  • Заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м. Харкова Єгоров О.В., виступаючи перед присутніми на прес-конференції, подякував платникам податків за їх свідоме ставлення до сплати податків, що сприяє виконанню завдань по надходженню до бюджетів усіх рівнів. Податкова служба на сьогодні налаштована в першу чергу на спрощення системи роботи з платниками податків.
  • О.В.Єгоров докладно ознайомив учасників заходу з результатами роботи колективу інспекції за другий квартал 2008р.Підсумовуючи результати прес-конференції О.В.Єгоров зазначив, що головне завдання ДПІ у Ленінському районі м. Харкова – наповнення бюджетів усіх рівнів, з якими вона стабільно справляється. Надалі він відповів на численні запитання, які найбільше цікавили журналістів.

Відділ масово-роз’яснювальної роботи

та звернень громадян Ленінського району м. Харківа

Семінар для великих платників району.

  • У ДПІ у Ленінському районі м. Харкова 04 липня 2008 року відбувся семінар для суб”єктів господарювання району на тему: “Актуальні питання оподаткування”
  • На семінар було запрошено головних бухгалтерів підприємств та організацій району, які належать до категорії великих платників податків. Порядок денний семінару було присвячено проблемам великих платників податків.
  • У вступному слові заступник начальника інспекції Єгоров Олексій Вікторович зазначив, податковою службою району постійно виконуються планові завдання зі збору платежів, і досягти цього стало можливим завдяки найкращім великим платникам податків.
  • Далі виступила начальник відділу масово-роз”яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ у Ленінському районі м.Харкова Гостева Тетяна .Миколаївна. яка ознайомила присутніх з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.02.2008 р. N 262-р "Про заходи щодо удосконалення системи адміністрування податку на додану вартість" та з метою реалізації положень наказу ДПА України від 17.03.2008 р. N 159 "Про внесення змін до податкової звітності з податку на додану вартість" ДПА України наказом від 18 квітня 2008 року N 266затверджено Примірний порядок взаємодії органів державної податкової служби при опрацюванні розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у розрізі контрагентів
  • Наприкінці присутнім роздали продукцію власного виробництва та останні номери газет ”Податковий вісник”, а також організували опитування для дослідження громадської думки платників щодо чинного податкового законодавства та діяльності органів державної податкової служби і роботи Громадських приймалень органів ДПС України.

Всі учасники семінару були забезпечені роздатковим матеріалом та власною друкованою продукцією ДПІ у Ленінському районі. Вони висловили подяку доповідачам за успішно проведений семінар та за актуальну і важливу інформацію, яку вони засвоїли на семінарі.

Відділ масово-роз’яснювальної роботи

та звернень громадян

ДПІ Ленінського району м. Харківа

Читать еще