Разместить рекламу  

Відкласти й купити. Що простіше?

Поради по збереженню і примноженню коштів

Про гроші можна мріяти, їх можна заробляти, витрачати... А ще - відкладати. Погодьтеся, це краще ніж відкладати на потім свої бажання.

Мрієте про подорож, весілля, автомобіль?

Плануєте вступити до престижного навчального закладу? Хочете нові меблі в оселю? Все реально! Наші поради по економії та інвестуванню грошей допоможуть Вам!

 Ви, напевно, читали яскраві заголовки на зразок «Стань багатим за місяць!» і абсолютно справедливо вважаєте це фантастикою. Адже як буває в реальності? Треба накопичити певну суму, ви збираєте рік, наближаючись до заповітної мети, і раптом...весілля у родичів. Звичайно ж, потрібні гроші і, звичайно, ви розбиваєте скарбничку, а з нею в котре розбиваються і ваші мрії. Та хай там як, не треба думати, ніби перетворити мрії на реальність так уже складно. Можливо вам просто бракує чітко визначеного плану. Скористайтеся нашими порадами - і ви переконаєтесь: нічого неможливого немає.

Порада №1

Якщо ви не знаєте, на що саме відкладаєте і що хочете купити, то однозначно витратите кошти. Гроші повинні відкладатися для конкретної мети - безцільно їх не накопичити. Тож подумайте: про що ви мрієте зараз.

Порада №2

З незвички заощадження може здатися болісним. Тому на першому етапі не ставте за мету, наприклад, круїз навколо земної кулі. Оберіть щось не дуже дороге, але надзвичайно цікаве або приємне саме для вас. Частіше уявляйте собі в деталях те, на що накопичуєте.

Порада №3

Візьміть яку-небудь щоденну дрібну трату і помножте на 30 днів, потім на рік, а тоді ще на 10 років. Наприклад, якщо ви щоденно витрачаєте 5 грн на каву, за місяць сума складе 150 грн, за рік - 1800 грн, а за 10 років 18 000 грн! Порахувавши, ви зрозумієте справжню вартість Ваших звичок.

Порада №4

А тепер давай поглянемо на дану ситуацію трохи з іншої сторони: якщо кожного кожен місяць відкладати 150 грн. під 20% річних на банківський депозит, то скільки у Вас буде коштів через 10 років? Для підрахунку використаємо інструмент Калькулятор інвестора. Користуватися ним дуже просто: вводимо суму першого внеску - 150 грн и суму внеску кожного місяця - 150 грн, вказуємо відсоткову ставку і строк вкладу. Розраховуємо і бачимо, що через 10 років на нашому рахунку буде  цілих 57 354 грн, а це 39 354 грн чистого прибутку! А якщо інвестувати не 150 грн, а 500, або 1000? Порахуйте, через скільки років Ви станете міліонером, якщо будете відкладати кошти кожен місяць.

Порада №5

Складіть план економії. Пункти в плані мають бути дуже прості й конкретні. Перечитуйте його і доповнюйте, аналізуючи щоденні витрати. Записуйте всі свої витрати, навіть копійчані. Наприкінці місяця ви зможете побачити, куди «тікають» ваші гроші і, по перше, підкоригувати бюджет, а по-друге, зрозуміти, на чому можна заощадити.

Порада №6

Визначтеся зі способом і місцем зберіганням коштів. Головне, щоб забрати готівку раніше визначеного терміну було складно, а ще краще - неможливо. Відкладені гроші мають бути недоторканими. Найкраще цьому критерію відповідає банківський депозит.